Calculator doză recomandată

Cum poți afla care este cantitatea potrivită de medicament pe care i-o poți oferi copilului tău?

Completează mai jos greutatea copilului tău, vârsta lui și vei descoperi imediat doza recomandată.

Incearcă acum!

Calculează Reseteaza

    Acest medicament contine paracetamol si se poate elibera fara prescriptie medicala. Se recomanda citirea cu atentie a prospectului sau a informatiilor de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute, adresati-va medicului sau farmacistului.

    Doza recomandata de paracetamol este de 15 mg / kg corp. Doza se poate repeta la fiecare 4 -6 ore la nevoie, dar nu trebuie administrata la un interval de timp mai mic de 4 ore. Doza recomandata nu trebuie depasita.

    Pentru mai multe informatii consultati medicul sau farmacistul.

    Acest produs contine paracetamol; nu utilizati produsul concomitent cu alte produse care contin paracetamol sau cu medicamente somnifere. Paracetamolul este o substanta activa prezenta in multe medicamente ce trateaza durerea, febra, simptomele de raceala si gripa.
    Daca suferiti de boli de ficat sau rinichi, vorbiti cu medicul dumneavoastra inainte de a lua paracetamol.
    Nu depasiti doza recomandata, intrucat poate fi daunator, inclusiv putand afecta serios ficatul.
    Nu folositi produsul daca sunteti alergic la paracetamol sau orice alt ingredient prezent in acest produs.
    Inainte de a lua acest medicament, consultati medicul daca luati warfarina sau alte medicamente similare pentru subtierea sangelui.

    Viza de publicitate 211/19.12.2013